سردار دربند سپاه روح الله 61 ساله شد+تصویر

سردار جاوید نشان حاج احمد متوسلیان امروز 61 ساله شد.فرمانده دلاور لشگر 27 محمد رسوالله در تیرماه سال 1361 به همراه سه تن دیگر به دست نیروهای فالانژ لبنان به اسارت گرفته شد و از آن روز به بعد هیچ خبری از وی منتشر نگردیده است…

وقتی صدام پیش نماز میشود

سایت جامع آزادگان:خاطرات اسارت در کنار همه سختی ها و عذاب‌هایش برای آزادگان ما شیرینی خودش را هم دارد. لحظاتی که دور از خانواده و در سرزمینی غریب سپری شد اما شاهنامه ای بود که آخرش خوش درآمد. آنچه می خوانید بخشی از خاطرات آزاده مرتضی افراسیابی می‌گوید: گاهی روزنامه های عراق عکس هایی از نماز جماعتی که به امامت صدام برگزار شده بود، چاپ می کردند. این عکس ها که در حرم امام حسین(ع) و یا در حرم حضرت علی (ع) انداخته شده بود، بهانه ی خوبی بود برای ما که به فرماندهان اردوگاه بگوییم: ـ اگر نماز جماعت بد است، چرا صدام می خواند. و آنها هم که در می ماندند چه بگویند، چاره نداشتند جز اینکه به دروغ بگویند: ـ بله، نماز جماعت چیزی خوبی است !! □ همیشه بچه ها موقع خوابیدن. آیت الکرسی را می خواندند و می خوابیدند. □ سربازان ما را برای نماز صبح بیدار می کردند که گاه در همان وقت نماز بود و گاه نزدیک طلوع خورشید. هیچ کس جرأت نداشت زودتر از بیدارباش آنها به نماز بایستد. البته بچه های ما که بیشترشان اهل نماز شب بودند، در آن موقع بیدار بودند و مخفیانه عبادت می کردند.

چهره سیاه قلم شده "مادر مسیح"

تصویر قلم سیاه کاری شده محمد مهدی دارابی از مادر شهید والامقام بروجردی مشهور به مسیح کردستان. این هنرمند جوان تاکنون آلبومی از تصاویر سیاه قلم کاری شده سرداران دفاع مقدس را ترسیم کرده است .

عکس/خودرو فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی

در تصویر زیر سرلشگر سید عطاالله صالحی فرمانده کل ارتش درحال پیاده شدن از خودرو پیکان است. وی درسال ۱۳۴۶ وارد ارتش شد و در سال ۱۳۴۹ با رسته توپخانه از دانشکده افسری فارغ التحصیل شد. امیر صالحی در تاریخ ۲۰/۰۶/۱۳۸۴ و پس از استعفای امیر سرلشکر محمد سلیمی به سمت فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. سرلشکر صالحی در پست فرماندهی کل آجا دارای اختیار صدور دستورات و فرماندهی مستقیم بر فرماندهان نیروهای زمینی، دریایی و هوایی و قرارگاه پدافندهوایی ارتش است.

تشیع جنازه فرزند با شیرینی+عکس

تصویر زیر مادر شهید علی سامی رعداز مجاهدین حزب الله لبنان را نشان میدهد که در روز تشییع پیکر فرزندش با شیرینی از مردم استقبال میکند !!
قبلی۲بعدی